Ankara · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Ankara Enerji Sistemleri Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
435,783
En İyi Başarı Sırası
77.617
2026 Toplam Kontenjan
110
Şehirdeki Üniversite
3 Üniversite
Ankara Enerji Sistemleri Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Ankara ilindeki tüm Enerji Sistemleri Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 4 | 110(-3) | 435,783 | 318,807 | 393,785 | 77.617 |
| 2025 | 4 | 113(+6) | 403,740 | 315,659 | 375,029 | 78.612 |
| 2024 | 4 | 107(+6) | 369,806 | 293,331 | 345,772 | 84.213 |
| 2023 | 4 | 101 | 387,582 | 338,819 | 373,137 | 77.329 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Ankara'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Atılım Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) · Mühendislik FakültesiBurslu(SAY) | 435,783 77.617. sıra Kont: 2 | 403,740 78.612. sıra Kont: 2 | 358,828 84.213. sıra Kont: 2 | 383,215 77.329. sıra Kont: 2 |
| Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 414,729 99.845. sıra Kont: 50 | 394,160 100.666. sıra Kont: 52 | 369,806 106.876. sıra Kont: 51 | 387,582 98.205. sıra Kont: 48 |
| Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 405,822 109.940. sıra Kont: 40 | 386,558 110.787. sıra Kont: 42 | 361,124 117.671. sıra Kont: 36 | 382,931 107.900. sıra Kont: 34 |
| Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 318,807 259.138. sıra Kont: 18 | 315,659 259.464. sıra Kont: 17 | 293,331 275.096. sıra Kont: 18 | 338,819 248.771. sıra Kont: 17 |
Atılım Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Ankara Enerji Sistemleri Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Ankara ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Atılım Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) · Mühendislik FakültesiBurslu | SAY | 77.617. sıra | 383,215 77.329. sıra Kont: 2 | 358,828 84.213. sıra Kont: 2 | 403,740 78.612. sıra Kont: 2 | 435,783 77.617. sıra Kont: 2 | 2 | |
| Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 99.845. sıra | 387,582 98.205. sıra Kont: 48 | 369,806 106.876. sıra Kont: 51 | 394,160 100.666. sıra Kont: 52 | 414,729 99.845. sıra Kont: 50 | 50 | |
| Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 109.940. sıra | 382,931 107.900. sıra Kont: 34 | 361,124 117.671. sıra Kont: 36 | 386,558 110.787. sıra Kont: 42 | 405,822 109.940. sıra Kont: 40 | 40 | |
| Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) · Teknoloji Fakültesi | SAY | 259.138. sıra | 338,819 248.771. sıra Kont: 17 | 293,331 275.096. sıra Kont: 18 | 315,659 259.464. sıra Kont: 17 | 318,807 259.138. sıra Kont: 18 | 18 |