Çanakkale · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Çanakkale Gastronomi ve Mutfak Sanatları Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
388,715
En İyi Başarı Sırası
23.860
2026 Toplam Kontenjan
105
Şehirdeki Üniversite
1 Üniversite
Çanakkale Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Çanakkale ilindeki tüm Gastronomi ve Mutfak Sanatları programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 105(+5) | 388,715 | 362,400 | 375,558 | 23.860 |
| 2025 | 2 | 100(-5) | 375,613 | 346,999 | 361,306 | 23.985 |
| 2024 | 2 | 105(+3) | 395,537 | 372,204 | 383,871 | 24.979 |
| 2023 | 2 | 102 | 380,243 | 362,200 | 371,222 | 23.245 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Çanakkale'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Turizm Fakültesi(SÖZ) | 388,715 23.860. sıra Kont: 50 | 375,613 23.985. sıra Kont: 47 | 395,537 24.979. sıra Kont: 49 | 380,243 23.245. sıra Kont: 50 |
| Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu(SÖZ) | 362,400 57.390. sıra Kont: 55 | 346,999 57.744. sıra Kont: 53 | 372,204 60.004. sıra Kont: 56 | 362,200 55.674. sıra Kont: 52 |
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Çanakkale Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Çanakkale ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Turizm Fakültesi | SÖZ | 23.860. sıra | 380,243 23.245. sıra Kont: 50 | 395,537 24.979. sıra Kont: 49 | 375,613 23.985. sıra Kont: 47 | 388,715 23.860. sıra Kont: 50 | 50 | |
| Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu | SÖZ | 57.390. sıra | 362,200 55.674. sıra Kont: 52 | 372,204 60.004. sıra Kont: 56 | 346,999 57.744. sıra Kont: 53 | 362,400 57.390. sıra Kont: 55 | 55 |