Denizli · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Denizli Makine Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
403,083
En İyi Başarı Sırası
113.151
2026 Toplam Kontenjan
120
Şehirdeki Üniversite
1 Üniversite
Denizli Makine Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Denizli ilindeki tüm Makine Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 120(+8) | 403,083 | 385,596 | 394,340 | 113.151 |
| 2025 | 2 | 112(-2) | 376,729 | 361,033 | 368,881 | 114.344 |
| 2024 | 2 | 114(-3) | 347,114 | 333,120 | 340,117 | 121.687 |
| 2023 | 2 | 117 | 370,492 | 347,493 | 358,992 | 111.600 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Denizli'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 403,083 113.151. sıra Kont: 75 | 376,729 114.344. sıra Kont: 71 | 347,114 121.687. sıra Kont: 71 | 370,492 111.600. sıra Kont: 75 |
| Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 385,596 135.266. sıra Kont: 45 | 361,033 136.595. sıra Kont: 41 | 333,120 145.256. sıra Kont: 43 | 347,493 133.785. sıra Kont: 42 |
Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Denizli Makine Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Denizli ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 113.151. sıra | 370,492 111.600. sıra Kont: 75 | 347,114 121.687. sıra Kont: 71 | 376,729 114.344. sıra Kont: 71 | 403,083 113.151. sıra Kont: 75 | 75 | |
| Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 135.266. sıra | 347,493 133.785. sıra Kont: 42 | 333,120 145.256. sıra Kont: 43 | 361,033 136.595. sıra Kont: 41 | 385,596 135.266. sıra Kont: 45 | 45 |