Eskişehir · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Eskişehir İnşaat Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
392,064
En İyi Başarı Sırası
126.830
2026 Toplam Kontenjan
70
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Eskişehir İnşaat Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Eskişehir ilindeki tüm İnşaat Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 70(+3) | 392,064 | 382,788 | 387,426 | 126.830 |
| 2025 | 2 | 67(+4) | 372,825 | 361,705 | 367,265 | 127.806 |
| 2024 | 2 | 63(-2) | 343,003 | 331,143 | 337,073 | 136.000 |
| 2023 | 2 | 65 | 359,368 | 340,311 | 349,839 | 125.099 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Eskişehir'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 392,064 126.830. sıra Kont: 35 | 372,825 127.806. sıra Kont: 33 | 343,003 136.000. sıra Kont: 32 | 359,368 125.099. sıra Kont: 34 |
| Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik-mimarlık Fakültesi(SAY) | 382,788 139.079. sıra Kont: 35 | 361,705 140.252. sıra Kont: 34 | 331,143 149.298. sıra Kont: 31 | 340,311 137.860. sıra Kont: 31 |
Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Eskişehir İnşaat Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Eskişehir ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 126.830. sıra | 359,368 125.099. sıra Kont: 34 | 343,003 136.000. sıra Kont: 32 | 372,825 127.806. sıra Kont: 33 | 392,064 126.830. sıra Kont: 35 | 35 | |
| Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik-mimarlık Fakültesi | SAY | 139.079. sıra | 340,311 137.860. sıra Kont: 31 | 331,143 149.298. sıra Kont: 31 | 361,705 140.252. sıra Kont: 34 | 382,788 139.079. sıra Kont: 35 | 35 |