İzmir · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
İzmir Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
414,021
En İyi Başarı Sırası
100.636
2026 Toplam Kontenjan
145
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
İzmir Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
İzmir ilindeki tüm Metalurji ve Malzeme Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 145(+3) | 414,021 | 388,068 | 401,045 | 100.636 |
| 2025 | 2 | 142(-5) | 389,451 | 362,912 | 376,181 | 101.625 |
| 2024 | 2 | 147(+15) | 368,202 | 331,737 | 349,969 | 107.764 |
| 2023 | 2 | 132 | 393,928 | 348,992 | 371,460 | 98.628 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
İzmir'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 414,021 100.636. sıra Kont: 70 | 389,451 101.625. sıra Kont: 64 | 368,202 107.764. sıra Kont: 71 | 393,928 98.628. sıra Kont: 66 |
| İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi(SAY) | 388,068 131.969. sıra Kont: 75 | 362,912 133.297. sıra Kont: 78 | 331,737 141.947. sıra Kont: 76 | 348,992 130.588. sıra Kont: 66 |
Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
İzmir Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
İzmir ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 100.636. sıra | 393,928 98.628. sıra Kont: 66 | 368,202 107.764. sıra Kont: 71 | 389,451 101.625. sıra Kont: 64 | 414,021 100.636. sıra Kont: 70 | 70 | |
| İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi | SAY | 131.969. sıra | 348,992 130.588. sıra Kont: 66 | 331,737 141.947. sıra Kont: 76 | 362,912 133.297. sıra Kont: 78 | 388,068 131.969. sıra Kont: 75 | 75 |