Kahramanmaraş · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Kahramanmaraş Makine Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
333,115
En İyi Başarı Sırası
225.237
2026 Toplam Kontenjan
40
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Kahramanmaraş Makine Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Kahramanmaraş ilindeki tüm Makine Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 40(+2) | 333,115 | 315,202 | 324,159 | 225.237 |
| 2025 | 2 | 38(+29) | 311,845 | 302,538 | 307,191 | 227.153 |
| 2024 | 1 | 9 | 290,746 | 290,746 | 290,746 | 240.837 |
| 2023 | 1 | 9 | 309,333 | 309,333 | 309,333 | 221.158 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Kahramanmaraş'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik-mimarlık Fakültesi(SAY) | 333,115 225.237. sıra Kont: 10 | 311,845 227.153. sıra Kont: 10 | 290,746 240.837. sıra Kont: 9 | 309,333 221.158. sıra Kont: 9 |
| Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik, Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi(SAY) | 315,202 268.374. sıra Kont: 30 | 302,538 269.734. sıra Kont: 28 | — | — |
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Makine Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Kahramanmaraş Makine Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Kahramanmaraş ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik-mimarlık Fakültesi | SAY | 225.237. sıra | 309,333 221.158. sıra Kont: 9 | 290,746 240.837. sıra Kont: 9 | 311,845 227.153. sıra Kont: 10 | 333,115 225.237. sıra Kont: 10 | 10 | |
| Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik, Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi | SAY | 268.374. sıra | — | — | 302,538 269.734. sıra Kont: 28 | 315,202 268.374. sıra Kont: 30 | 30 |