Kayseri · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Kayseri Makine Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
432,071
En İyi Başarı Sırası
81.391
2026 Toplam Kontenjan
170
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Kayseri Makine Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Kayseri ilindeki tüm Makine Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 3 | 170(+6) | 432,071 | 395,374 | 417,796 | 81.391 |
| 2025 | 3 | 164(+38) | 403,540 | 360,708 | 384,898 | 82.320 |
| 2024 | 2 | 126(+8) | 366,793 | 327,338 | 347,065 | 87.876 |
| 2023 | 2 | 118 | 387,465 | 345,801 | 366,633 | 80.765 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Kayseri'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 432,071 81.391. sıra Kont: 50 | 403,540 82.320. sıra Kont: 47 | 366,793 87.876. sıra Kont: 46 | 387,465 80.765. sıra Kont: 42 |
| Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 425,944 87.689. sıra Kont: 30 | 390,446 88.934. sıra Kont: 31 | — | — |
| Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 395,374 122.675. sıra Kont: 90 | 360,708 124.376. sıra Kont: 86 | 327,338 132.602. sıra Kont: 80 | 345,801 122.035. sıra Kont: 76 |
Abdullah Gül Üniversitesi Makine Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Kayseri Makine Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Kayseri ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi | SAY | 81.391. sıra | 387,465 80.765. sıra Kont: 42 | 366,793 87.876. sıra Kont: 46 | 403,540 82.320. sıra Kont: 47 | 432,071 81.391. sıra Kont: 50 | 50 | |
| Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi | SAY | 87.689. sıra | — | — | 390,446 88.934. sıra Kont: 31 | 425,944 87.689. sıra Kont: 30 | 30 | |
| Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 122.675. sıra | 345,801 122.035. sıra Kont: 76 | 327,338 132.602. sıra Kont: 80 | 360,708 124.376. sıra Kont: 86 | 395,374 122.675. sıra Kont: 90 | 90 |