Konya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Konya Endüstri Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
421,087
En İyi Başarı Sırası
92.886
2026 Toplam Kontenjan
182
Şehirdeki Üniversite
3 Üniversite
Konya Endüstri Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm Endüstri Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 4 | 182(+2) | 421,087 | 326,044 | 383,666 | 92.886 |
| 2025 | 4 | 180(+1) | 412,157 | 324,153 | 370,033 | 93.218 |
| 2024 | 4 | 179(+7) | 388,595 | 313,322 | 349,498 | 98.902 |
| 2023 | 4 | 172 | 419,196 | 334,670 | 376,406 | 90.187 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Konya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Kto Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri FakültesiBurslu(SAY) | 421,087 92.886. sıra Kont: 6 | 412,157 93.218. sıra Kont: 6 | 388,595 98.902. sıra Kont: 6 | 419,196 90.187. sıra Kont: 6 |
| Konya Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 396,755 121.006. sıra Kont: 85 | 374,512 122.083. sıra Kont: 88 | 351,668 129.536. sıra Kont: 86 | 380,857 118.338. sıra Kont: 85 |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 390,777 128.478. sıra Kont: 65 | 369,308 129.581. sıra Kont: 61 | 344,405 137.610. sıra Kont: 62 | 370,903 125.900. sıra Kont: 59 |
| Kto Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (%50 İndirimli) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi%50 İndirimli(SAY) | 326,044 241.447. sıra Kont: 26 | 324,153 241.630. sıra Kont: 25 | 313,322 254.915. sıra Kont: 25 | 334,670 233.162. sıra Kont: 22 |
Kto Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Konya Endüstri Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kto Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri FakültesiBurslu | SAY | 92.886. sıra | 419,196 90.187. sıra Kont: 6 | 388,595 98.902. sıra Kont: 6 | 412,157 93.218. sıra Kont: 6 | 421,087 92.886. sıra Kont: 6 | 6 | |
| Konya Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 121.006. sıra | 380,857 118.338. sıra Kont: 85 | 351,668 129.536. sıra Kont: 86 | 374,512 122.083. sıra Kont: 88 | 396,755 121.006. sıra Kont: 85 | 85 | |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi | SAY | 128.478. sıra | 370,903 125.900. sıra Kont: 59 | 344,405 137.610. sıra Kont: 62 | 369,308 129.581. sıra Kont: 61 | 390,777 128.478. sıra Kont: 65 | 65 | |
| Kto Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (%50 İndirimli) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi%50 İndirimli | SAY | 241.447. sıra | 334,670 233.162. sıra Kont: 22 | 313,322 254.915. sıra Kont: 25 | 324,153 241.630. sıra Kont: 25 | 326,044 241.447. sıra Kont: 26 | 26 |