Konya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Konya Gastronomi ve Mutfak Sanatları Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
368,805
En İyi Başarı Sırası
47.033
2026 Toplam Kontenjan
165
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Konya Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm Gastronomi ve Mutfak Sanatları programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 3 | 165(+3) | 368,805 | 352,231 | 361,112 | 47.033 |
| 2025 | 3 | 162(+8) | 354,030 | 336,477 | 345,676 | 47.311 |
| 2024 | 3 | 154(+11) | 377,287 | 358,761 | 368,217 | 49.203 |
| 2023 | 3 | 143 | 363,984 | 347,372 | 356,658 | 45.735 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Konya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Selçuk Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Turizm Fakültesi(SÖZ) | 368,805 47.033. sıra Kont: 65 | 354,030 47.311. sıra Kont: 65 | 377,287 49.203. sıra Kont: 60 | 363,984 45.735. sıra Kont: 56 |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Turizm Fakültesi(SÖZ) | 362,298 57.578. sıra Kont: 65 | 346,520 57.941. sıra Kont: 64 | 368,602 60.292. sıra Kont: 60 | 358,617 55.957. sıra Kont: 56 |
| Selçuk Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi(SÖZ) | 352,231 77.482. sıra Kont: 35 | 336,477 77.970. sıra Kont: 33 | 358,761 81.126. sıra Kont: 34 | 347,372 75.346. sıra Kont: 31 |
Selçuk Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Konya Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Selçuk Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Turizm Fakültesi | SÖZ | 47.033. sıra | 363,984 45.735. sıra Kont: 56 | 377,287 49.203. sıra Kont: 60 | 354,030 47.311. sıra Kont: 65 | 368,805 47.033. sıra Kont: 65 | 65 | |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Turizm Fakültesi | SÖZ | 57.578. sıra | 358,617 55.957. sıra Kont: 56 | 368,602 60.292. sıra Kont: 60 | 346,520 57.941. sıra Kont: 64 | 362,298 57.578. sıra Kont: 65 | 65 | |
| Selçuk Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları · Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi | SÖZ | 77.482. sıra | 347,372 75.346. sıra Kont: 31 | 358,761 81.126. sıra Kont: 34 | 336,477 77.970. sıra Kont: 33 | 352,231 77.482. sıra Kont: 35 | 35 |