Konya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Konya Gıda Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
Konya'daki 3 programın 2023'ten 2026'ya kadar 4 yıllık taban puanları, başarı sıraları ve kontenjan değişimleri. Tüm Türkiye Gıda Mühendisliği listesi →
En Yüksek Taban Puan
326,151
En İyi Başarı Sırası
241.156
2026 Toplam Kontenjan
40
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Konya Gıda Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm Gıda Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 3 | 40 | 326,151 | 312,103 | 320,849 | 241.156 |
| 2025 | 3 | 40(+1) | 303,978 | 302,516 | 303,485 | 243.296 |
| 2024 | 3 | 39(+4) | 293,465 | 290,201 | 291,781 | 256.993 |
| 2023 | 3 | 35 | 324,301 | 308,196 | 313,957 | 235.944 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Konya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Karşılaştırma Sıralaması:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Selçuk Üniversitesi Gıda Mühendisliği · Ziraat Fakültesi(SAY) | 326,151 241.156. sıra Kont: 20 | 303,962 243.296. sıra Kont: 20 | 291,677 256.993. sıra Kont: 20 | 309,373 235.944. sıra Kont: 17 |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Gıda Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 324,293 245.684. sıra Kont: 10 | 303,978 247.680. sıra Kont: 10 | 293,465 261.411. sıra Kont: 10 | 308,196 240.291. sıra Kont: 9 |
| Selçuk Üniversitesi Gıda Mühendisliği · Akşehir Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi(SAY) | 312,103 276.574. sıra Kont: 10 | 302,516 277.635. sıra Kont: 10 | 290,201 293.156. sıra Kont: 9 | 324,301 266.590. sıra Kont: 9 |
Selçuk Üniversitesi Gıda Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
2023 - 2026✓ 2026 Resmî Verisi Eklendi
Grafik hazırlanıyor...
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Grafik hazırlanıyor...
YKS Net Sihirbazı
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
AYT Biyoloji (13 Soru)
Gereken:4.25 Net
AYT Fizik (14 Soru)
Gereken:0.25 Net
AYT Kimya (13 Soru)
Gereken:4.50 Net
AYT Matematik (40 Soru)
Gereken:11.00 Net
TYT Fen (20 Soru)
Gereken:10.50 Net
TYT Temel Mat. (40 Soru)
Gereken:13.00 Net
TYT Sosyal (20 Soru)
Gereken:8.00 Net
TYT Türkçe (40 Soru)
Gereken:19.50 Net
Konya Gıda Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Göster:
Tür:
Puan:
Burs:
Tablo Sıralaması:
Görünüm:
Toplam 3 program listeleniyor
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Selçuk Üniversitesi Gıda Mühendisliği · Ziraat Fakültesi | SAY | 241.156. sıra | 309,373 235.944. sıra Kont: 17 | 291,677 256.993. sıra Kont: 20 | 303,962 243.296. sıra Kont: 20 | 326,151 241.156. sıra Kont: 20 | 20 | |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Gıda Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 245.684. sıra | 308,196 240.291. sıra Kont: 9 | 293,465 261.411. sıra Kont: 10 | 303,978 247.680. sıra Kont: 10 | 324,293 245.684. sıra Kont: 10 | 10 | |
| Selçuk Üniversitesi Gıda Mühendisliği · Akşehir Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi | SAY | 276.574. sıra | 324,301 266.590. sıra Kont: 9 | 290,201 293.156. sıra Kont: 9 | 302,516 277.635. sıra Kont: 10 | 312,103 276.574. sıra Kont: 10 | 10 |