Konya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Konya İnşaat Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
338,630
En İyi Başarı Sırası
213.514
2026 Toplam Kontenjan
84
Şehirdeki Üniversite
3 Üniversite
Konya İnşaat Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm İnşaat Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 4 | 84(+4) | 338,630 | 309,353 | 328,502 | 213.514 |
| 2025 | 4 | 80(+23) | 322,402 | 303,874 | 314,401 | 214.900 |
| 2024 | 2 | 57(-3) | 292,678 | 290,470 | 291,574 | 228.649 |
| 2023 | 2 | 60 | 307,756 | 307,742 | 307,749 | 210.406 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Konya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Konya Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 338,630 213.514. sıra Kont: 40 | 322,402 214.900. sıra Kont: 38 | 292,678 228.649. sıra Kont: 39 | 307,742 210.406. sıra Kont: 40 |
| Kto Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (Burslu) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri FakültesiBurslu(SAY) | 333,209 225.032. sıra Kont: 10 | 316,349 226.550. sıra Kont: 9 | — | — |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 332,818 225.904. sıra Kont: 20 | 314,978 227.516. sıra Kont: 20 | 290,470 241.548. sıra Kont: 18 | 307,756 221.958. sıra Kont: 20 |
| Kto Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi%50 İndirimli(SAY) | 309,353 284.014. sıra Kont: 14 | 303,874 284.636. sıra Kont: 13 | — | — |
Konya Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Konya İnşaat Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Konya Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 213.514. sıra | 307,742 210.406. sıra Kont: 40 | 292,678 228.649. sıra Kont: 39 | 322,402 214.900. sıra Kont: 38 | 338,630 213.514. sıra Kont: 40 | 40 | |
| Kto Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (Burslu) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri FakültesiBurslu | SAY | 225.032. sıra | — | — | 316,349 226.550. sıra Kont: 9 | 333,209 225.032. sıra Kont: 10 | 10 | |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 225.904. sıra | 307,756 221.958. sıra Kont: 20 | 290,470 241.548. sıra Kont: 18 | 314,978 227.516. sıra Kont: 20 | 332,818 225.904. sıra Kont: 20 | 20 | |
| Kto Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi%50 İndirimli | SAY | 284.014. sıra | — | — | 303,874 284.636. sıra Kont: 13 | 309,353 284.014. sıra Kont: 14 | 14 |