Konya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Konya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
348,319
En İyi Başarı Sırası
194.424
2026 Toplam Kontenjan
75
Şehirdeki Üniversite
3 Üniversite
Konya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm Metalurji ve Malzeme Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 3 | 75(+3) | 348,319 | 342,987 | 345,568 | 194.424 |
| 2025 | 3 | 72(-3) | 324,174 | 317,379 | 320,245 | 196.302 |
| 2024 | 3 | 75(+7) | 292,258 | 291,015 | 291,485 | 209.100 |
| 2023 | 3 | 68 | 308,861 | 307,800 | 308,162 | 192.528 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Konya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Selçuk Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 348,319 194.424. sıra Kont: 30 | 324,174 196.302. sıra Kont: 29 | 292,258 209.100. sıra Kont: 30 | 307,825 192.528. sıra Kont: 29 |
| Konya Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 345,398 199.904. sıra Kont: 25 | 319,184 202.000. sıra Kont: 24 | 291,015 214.841. sıra Kont: 25 | 307,800 197.665. sıra Kont: 22 |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 342,987 204.693. sıra Kont: 20 | 317,379 206.790. sıra Kont: 19 | 291,180 219.748. sıra Kont: 20 | 308,861 202.045. sıra Kont: 17 |
Selçuk Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Konya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Konya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Selçuk Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 194.424. sıra | 307,825 192.528. sıra Kont: 29 | 292,258 209.100. sıra Kont: 30 | 324,174 196.302. sıra Kont: 29 | 348,319 194.424. sıra Kont: 30 | 30 | |
| Konya Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 199.904. sıra | 307,800 197.665. sıra Kont: 22 | 291,015 214.841. sıra Kont: 25 | 319,184 202.000. sıra Kont: 24 | 345,398 199.904. sıra Kont: 25 | 25 | |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi | SAY | 204.693. sıra | 308,861 202.045. sıra Kont: 17 | 291,180 219.748. sıra Kont: 20 | 317,379 206.790. sıra Kont: 19 | 342,987 204.693. sıra Kont: 20 | 20 |