Malatya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Malatya Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
339,144
En İyi Başarı Sırası
212.457
2026 Toplam Kontenjan
150
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Malatya Bilgisayar Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Malatya ilindeki tüm Bilgisayar Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 150(+5) | 339,144 | 325,444 | 332,294 | 212.457 |
| 2025 | 2 | 145(+9) | 349,280 | 323,681 | 336,480 | 211.596 |
| 2024 | 2 | 136(-1) | 332,742 | 303,144 | 317,943 | 223.698 |
| 2023 | 2 | 137 | 393,137 | 362,094 | 377,616 | 200.348 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Malatya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 339,144 212.457. sıra Kont: 85 | 349,280 211.596. sıra Kont: 83 | 332,742 223.698. sıra Kont: 76 | 393,137 200.348. sıra Kont: 77 |
| Malatya Turgut Özal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 325,444 242.850. sıra Kont: 65 | 323,681 243.021. sıra Kont: 62 | 303,144 257.454. sıra Kont: 60 | 362,094 231.114. sıra Kont: 60 |
İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Malatya Bilgisayar Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Malatya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 212.457. sıra | 393,137 200.348. sıra Kont: 77 | 332,742 223.698. sıra Kont: 76 | 349,280 211.596. sıra Kont: 83 | 339,144 212.457. sıra Kont: 85 | 85 | |
| Malatya Turgut Özal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 242.850. sıra | 362,094 231.114. sıra Kont: 60 | 303,144 257.454. sıra Kont: 60 | 323,681 243.021. sıra Kont: 62 | 325,444 242.850. sıra Kont: 65 | 65 |