Malatya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Malatya Yazılım Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
337,237
En İyi Başarı Sırası
216.363
2026 Toplam Kontenjan
130
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Malatya Yazılım Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Malatya ilindeki tüm Yazılım Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 130(+2) | 337,237 | 322,218 | 329,727 | 216.363 |
| 2025 | 2 | 128(+4) | 357,467 | 334,301 | 345,884 | 214.612 |
| 2024 | 2 | 124(+9) | 349,392 | 319,649 | 334,521 | 225.986 |
| 2023 | 2 | 115 | 403,053 | 386,861 | 394,957 | 202.752 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Malatya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| İnönü Üniversitesi Yazılım Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 337,237 216.363. sıra Kont: 70 | 357,467 214.612. sıra Kont: 66 | 349,392 225.986. sıra Kont: 69 | 403,053 202.752. sıra Kont: 62 |
| Malatya Turgut Özal Üniversitesi Yazılım Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 322,218 250.654. sıra Kont: 60 | 334,301 249.443. sıra Kont: 62 | 319,649 263.479. sıra Kont: 55 | 386,861 235.033. sıra Kont: 53 |
İnönü Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Malatya Yazılım Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Malatya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| İnönü Üniversitesi Yazılım Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 216.363. sıra | 403,053 202.752. sıra Kont: 62 | 349,392 225.986. sıra Kont: 69 | 357,467 214.612. sıra Kont: 66 | 337,237 216.363. sıra Kont: 70 | 70 | |
| Malatya Turgut Özal Üniversitesi Yazılım Mühendisliği · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 250.654. sıra | 386,861 235.033. sıra Kont: 53 | 319,649 263.479. sıra Kont: 55 | 334,301 249.443. sıra Kont: 62 | 322,218 250.654. sıra Kont: 60 | 60 |