Sakarya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sakarya İlk ve Acil Yardım Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
377,498
En İyi Başarı Sırası
272.810
2026 Toplam Kontenjan
72
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Sakarya İlk ve Acil Yardım 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm İlk ve Acil Yardım programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 72 | 377,498 | 365,036 | 371,267 | 272.810 |
| 2025 | 2 | 72(+7) | 358,936 | 347,064 | 353,000 | 274.836 |
| 2024 | 2 | 65(-3) | 347,064 | 339,709 | 343,386 | 290.225 |
| 2023 | 2 | 68 | 347,466 | 337,140 | 342,303 | 268.722 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sakarya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım · Sakarya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu(TYT) | 377,498 272.810. sıra Kont: 36 | 358,936 274.836. sıra Kont: 36 | 347,064 290.225. sıra Kont: 33 | 347,466 268.722. sıra Kont: 32 |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İlk ve Acil Yardım · Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu(TYT) | 365,036 328.895. sıra Kont: 36 | 347,064 331.259. sıra Kont: 36 | 339,709 349.126. sıra Kont: 32 | 337,140 323.616. sıra Kont: 36 |
Sakarya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sakarya İlk ve Acil Yardım Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım · Sakarya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu | TYT | 272.810. sıra | 347,466 268.722. sıra Kont: 32 | 347,064 290.225. sıra Kont: 33 | 358,936 274.836. sıra Kont: 36 | 377,498 272.810. sıra Kont: 36 | 36 | |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İlk ve Acil Yardım · Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu | TYT | 328.895. sıra | 337,140 323.616. sıra Kont: 36 | 339,709 349.126. sıra Kont: 32 | 347,064 331.259. sıra Kont: 36 | 365,036 328.895. sıra Kont: 36 | 36 |