Sakarya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sakarya İnşaat Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
366,852
En İyi Başarı Sırası
162.523
2026 Toplam Kontenjan
80
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Sakarya İnşaat Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm İnşaat Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 80(+1) | 366,852 | 348,612 | 357,732 | 162.523 |
| 2025 | 2 | 79(-1) | 345,464 | 326,229 | 335,847 | 163.913 |
| 2024 | 2 | 80(+2) | 308,986 | 296,769 | 302,877 | 174.924 |
| 2023 | 2 | 78 | 320,944 | 308,299 | 314,622 | 161.378 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sakarya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 366,852 162.523. sıra Kont: 40 | 345,464 163.913. sıra Kont: 37 | 308,986 174.924. sıra Kont: 40 | 320,944 161.378. sıra Kont: 40 |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 348,612 193.862. sıra Kont: 40 | 326,229 195.598. sıra Kont: 42 | 296,769 208.123. sıra Kont: 40 | 308,299 191.954. sıra Kont: 38 |
Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sakarya İnşaat Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 162.523. sıra | 320,944 161.378. sıra Kont: 40 | 308,986 174.924. sıra Kont: 40 | 345,464 163.913. sıra Kont: 37 | 366,852 162.523. sıra Kont: 40 | 40 | |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İnşaat Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 193.862. sıra | 308,299 191.954. sıra Kont: 38 | 296,769 208.123. sıra Kont: 40 | 326,229 195.598. sıra Kont: 42 | 348,612 193.862. sıra Kont: 40 | 40 |