Sakarya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sakarya Makine Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
435,560
En İyi Başarı Sırası
77.840
2026 Toplam Kontenjan
167
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Sakarya Makine Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm Makine Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 3 | 167(+1) | 435,560 | 374,995 | 408,898 | 77.840 |
| 2025 | 3 | 166(+7) | 406,334 | 352,788 | 380,632 | 78.750 |
| 2024 | 3 | 159(-5) | 376,071 | 306,345 | 345,175 | 83.837 |
| 2023 | 3 | 164 | 403,173 | 324,930 | 367,664 | 76.765 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sakarya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 435,560 77.840. sıra Kont: 105 | 406,334 78.750. sıra Kont: 105 | 376,071 83.837. sıra Kont: 100 | 403,173 76.765. sıra Kont: 105 |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 416,140 98.336. sıra Kont: 56 | 382,773 99.648. sıra Kont: 55 | 353,107 106.070. sıra Kont: 53 | 374,889 97.414. sıra Kont: 53 |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 374,995 150.189. sıra Kont: 6 | 352,788 151.523. sıra Kont: 6 | 306,345 162.385. sıra Kont: 6 | 324,930 149.443. sıra Kont: 6 |
Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sakarya Makine Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 77.840. sıra | 403,173 76.765. sıra Kont: 105 | 376,071 83.837. sıra Kont: 100 | 406,334 78.750. sıra Kont: 105 | 435,560 77.840. sıra Kont: 105 | 105 | |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 98.336. sıra | 374,889 97.414. sıra Kont: 53 | 353,107 106.070. sıra Kont: 53 | 382,773 99.648. sıra Kont: 55 | 416,140 98.336. sıra Kont: 56 | 56 | |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) · Teknoloji Fakültesi | SAY | 150.189. sıra | 324,930 149.443. sıra Kont: 6 | 306,345 162.385. sıra Kont: 6 | 352,788 151.523. sıra Kont: 6 | 374,995 150.189. sıra Kont: 6 | 6 |