Sakarya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sakarya Mekatronik Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
399,078
En İyi Başarı Sırası
118.035
2026 Toplam Kontenjan
80
Şehirdeki Üniversite
1 Üniversite
Sakarya Mekatronik Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm Mekatronik Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 80(+2) | 399,078 | 356,586 | 377,832 | 118.035 |
| 2025 | 2 | 78(-3) | 374,858 | 347,129 | 360,994 | 119.179 |
| 2024 | 2 | 81(+6) | 356,520 | 314,015 | 335,268 | 126.220 |
| 2023 | 2 | 75 | 387,349 | 331,781 | 359,565 | 115.186 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sakarya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 399,078 118.035. sıra Kont: 61 | 374,858 119.179. sıra Kont: 59 | 356,520 126.220. sıra Kont: 62 | 387,349 115.186. sıra Kont: 57 |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 356,586 179.325. sıra Kont: 19 | 347,129 180.003. sıra Kont: 19 | 314,015 191.761. sıra Kont: 19 | 331,781 176.169. sıra Kont: 18 |
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sakarya Mekatronik Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 118.035. sıra | 387,349 115.186. sıra Kont: 57 | 356,520 126.220. sıra Kont: 62 | 374,858 119.179. sıra Kont: 59 | 399,078 118.035. sıra Kont: 61 | 61 | |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) · Teknoloji Fakültesi | SAY | 179.325. sıra | 331,781 176.169. sıra Kont: 18 | 314,015 191.761. sıra Kont: 19 | 347,129 180.003. sıra Kont: 19 | 356,586 179.325. sıra Kont: 19 | 19 |