Sakarya · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sakarya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
421,892
En İyi Başarı Sırası
92.015
2026 Toplam Kontenjan
180
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Sakarya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm Metalurji ve Malzeme Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 3 | 180(-7) | 421,892 | 379,971 | 397,338 | 92.015 |
| 2025 | 3 | 187(+18) | 391,541 | 353,189 | 370,125 | 93.132 |
| 2024 | 3 | 169(-7) | 363,408 | 320,795 | 339,936 | 99.062 |
| 2023 | 3 | 176 | 385,613 | 326,534 | 354,462 | 90.924 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sakarya'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 421,892 92.015. sıra Kont: 35 | 391,541 93.132. sıra Kont: 36 | 363,408 99.062. sıra Kont: 34 | 385,613 90.924. sıra Kont: 34 |
| Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 390,151 129.286. sıra Kont: 95 | 365,644 130.553. sıra Kont: 99 | 335,605 138.956. sıra Kont: 87 | 351,240 127.923. sıra Kont: 95 |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi(SAY) | 379,971 142.897. sıra Kont: 50 | 353,189 144.428. sıra Kont: 52 | 320,795 153.886. sıra Kont: 48 | 326,534 142.428. sıra Kont: 47 |
Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sakarya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sakarya ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Fakültesi | SAY | 92.015. sıra | 385,613 90.924. sıra Kont: 34 | 363,408 99.062. sıra Kont: 34 | 391,541 93.132. sıra Kont: 36 | 421,892 92.015. sıra Kont: 35 | 35 | |
| Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 129.286. sıra | 351,240 127.923. sıra Kont: 95 | 335,605 138.956. sıra Kont: 87 | 365,644 130.553. sıra Kont: 99 | 390,151 129.286. sıra Kont: 95 | 95 | |
| Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği · Teknoloji Fakültesi | SAY | 142.897. sıra | 326,534 142.428. sıra Kont: 47 | 320,795 153.886. sıra Kont: 48 | 353,189 144.428. sıra Kont: 52 | 379,971 142.897. sıra Kont: 50 | 50 |