Şanlıurfa · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Şanlıurfa Hemşirelik Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
407,821
En İyi Başarı Sırası
107.592
2026 Toplam Kontenjan
140
Şehirdeki Üniversite
1 Üniversite
Şanlıurfa Hemşirelik 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Şanlıurfa ilindeki tüm Hemşirelik programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 140 | 407,821 | 378,205 | 393,013 | 107.592 |
| 2025 | 2 | 140(+39) | 379,130 | 344,213 | 361,671 | 108.827 |
| 2024 | 1 | 101(+11) | 346,421 | 346,421 | 346,421 | 115.974 |
| 2023 | 1 | 90 | 364,509 | 364,509 | 364,509 | 106.694 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Şanlıurfa'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Harran Üniversitesi Hemşirelik · Sağlık Bilimleri Fakültesi(SAY) | 407,821 107.592. sıra Kont: 100 | 379,130 108.827. sıra Kont: 98 | 346,421 115.974. sıra Kont: 101 | 364,509 106.694. sıra Kont: 90 |
| Harran Üniversitesi Hemşirelik · Viranşehir Sağlık Yüksekokulu(SAY) | 378,205 145.419. sıra Kont: 40 | 344,213 147.396. sıra Kont: 42 | — | — |
Harran Üniversitesi Hemşirelik Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Şanlıurfa Hemşirelik Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Şanlıurfa ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Harran Üniversitesi Hemşirelik · Sağlık Bilimleri Fakültesi | SAY | 107.592. sıra | 364,509 106.694. sıra Kont: 90 | 346,421 115.974. sıra Kont: 101 | 379,130 108.827. sıra Kont: 98 | 407,821 107.592. sıra Kont: 100 | 100 | |
| Harran Üniversitesi Hemşirelik · Viranşehir Sağlık Yüksekokulu | SAY | 145.419. sıra | — | — | 344,213 147.396. sıra Kont: 42 | 378,205 145.419. sıra Kont: 40 | 40 |