Sivas · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sivas Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
385,410
En İyi Başarı Sırası
135.495
2026 Toplam Kontenjan
115
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Sivas Bilgisayar Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sivas ilindeki tüm Bilgisayar Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 115(+5) | 385,410 | 347,242 | 366,326 | 135.495 |
| 2025 | 2 | 110(-3) | 400,796 | 359,984 | 380,390 | 134.661 |
| 2024 | 2 | 113(+4) | 392,295 | 353,582 | 372,939 | 141.846 |
| 2023 | 2 | 109 | 433,875 | 394,027 | 413,951 | 128.147 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sivas'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 385,410 135.495. sıra Kont: 40 | 400,796 134.661. sıra Kont: 41 | 392,295 141.846. sıra Kont: 37 | 433,875 128.147. sıra Kont: 38 |
| Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 347,242 196.418. sıra Kont: 75 | 359,984 195.417. sıra Kont: 69 | 353,582 205.673. sıra Kont: 76 | 394,027 185.931. sıra Kont: 71 |
Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sivas Bilgisayar Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sivas ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 135.495. sıra | 433,875 128.147. sıra Kont: 38 | 392,295 141.846. sıra Kont: 37 | 400,796 134.661. sıra Kont: 41 | 385,410 135.495. sıra Kont: 40 | 40 | |
| Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 196.418. sıra | 394,027 185.931. sıra Kont: 71 | 353,582 205.673. sıra Kont: 76 | 359,984 195.417. sıra Kont: 69 | 347,242 196.418. sıra Kont: 75 | 75 |