Sivas · YKS 2023 - 2026 (4 Yıllık Arşiv)
Sivas Makine Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları
En Yüksek Taban Puan
365,689
En İyi Başarı Sırası
164.355
2026 Toplam Kontenjan
60
Şehirdeki Üniversite
2 Üniversite
Sivas Makine Mühendisliği 4 Yıllık Değişim Özeti (2023 - 2026)
Sivas ilindeki tüm Makine Mühendisliği programlarının son 4 yıldaki toplam kontenjan, puan ve başarı sırası gelişim tablosu:
| Yıl | Program Sayısı | Toplam Kontenjan | En Yüksek Puan | En Düşük Puan | Ortalama Puan | En İyi Sıralama |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026Güncel | 2 | 60(+1) | 365,689 | 349,679 | 357,684 | 164.355 |
| 2025 | 2 | 59(+2) | 342,196 | 326,252 | 334,224 | 165.899 |
| 2024 | 2 | 57(+31) | 306,786 | 298,479 | 302,633 | 176.973 |
| 2023 | 1 | 26 | 312,457 | 312,457 | 312,457 | 189.660 |
Program Bazında 4 Yıllık Karşılaştırma (2023 - 2026)
Sivas'daki her bir üniversite ve program seçeneğinin son 4 yıldaki taban puan, başarı sırası ve kontenjan geçmişi:
Üniversite & Program | 2026Güncel ·· | 2025 ·· | 2024 ·· | 2023 ·· |
|---|---|---|---|---|
| Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi(SAY) | 365,689 164.355. sıra Kont: 30 | 342,196 165.899. sıra Kont: 31 | 306,786 176.973. sıra Kont: 29 | — |
| Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi(SAY) | 349,679 191.845. sıra Kont: 30 | 326,252 193.643. sıra Kont: 28 | 298,479 205.902. sıra Kont: 28 | 312,457 189.660. sıra Kont: 26 |
Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği Geçmiş Yıl Trendi & Net Sihirbazı
Şehirdeki en yüksek puanlı programın 4 yıllık net dağılımı ve puan seyri:
Son Yılların Taban Puan Değişim Grafiği (2026 Dahil)
Yıllara Göre Toplam Kontenjan Analizi Grafiği
Kazanmak İçin Gereken Hedef Netler (2025)
Aşağıdaki değerler, bu programa son yerleşen adayın yaptığı gerçek ÖSYM netleridir. Kendi deneme netlerinizi girerek durumunuzu kıyaslayabilirsiniz:
Sivas Makine Mühendisliği Tercih Listesi ve 4 Yıllık Değişim Tablosu (2023 - 2026)
Sivas ilindeki tüm programların son 4 yıllık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları. Filtreleyin, sıralayın ve listenize ekleyin:
Üniversite & Program | Puan T. | Taban Başarı Sırası 2026 Resmî Sıra | 2023 Taban Puan & Sıra | 2024 Taban Puan & Sıra | 2025 Taban Puan & Sıra | 2026 Taban Güncel Veri | Kont. | İşlem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) · Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi | SAY | 164.355. sıra | — | 306,786 176.973. sıra Kont: 29 | 342,196 165.899. sıra Kont: 31 | 365,689 164.355. sıra Kont: 30 | 30 | |
| Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliği · Mühendislik Fakültesi | SAY | 191.845. sıra | 312,457 189.660. sıra Kont: 26 | 298,479 205.902. sıra Kont: 28 | 326,252 193.643. sıra Kont: 28 | 349,679 191.845. sıra Kont: 30 | 30 |